1. ראשי
 2. רב מסר ומערכות חיצוניות
 3. אפליקציית רב מסר -Make /INTEGROMAT

אפליקציית רב מסר -Make /INTEGROMAT

כבעלי עסקים אנו רוצים שמערכת הדיוור תהיה מסונכרנת לשאר המערכות שלנו, שפניות של מתעניינים חדשים יגיעו ויטופלו בזמן אמת, שהמסרים יהיו ממוקדים ומותאמים ללקוחות, שכל המערכות המשמשות את העסק שלנו יעבדו כמערכת משומנת אחת שתסייע לעסק שלנו להתנהל בצורה טובה וחכמה יותר.

אינטגרומט (Make/ INTEGROMAT) היא פלטפורמה לחיבור (אינטגרציה) בין מערכות, שמאפשרת לבצע פעולות בתוכנות או מערכות אונליין, לפי נתונים ותנאים שמתרחשים במערכת אחרת ונפרדת, בתהליך פשוט וידידותי של הגדרות, וללא צורך בידע בתיכנות.

באמצעות האינטגרציה תוכלו לחבר לחשבון רב מסר שלכם מערכת לניהול קשרי לקוחות (CRM), מערכת הזמנות, אתר שיווקי, חנות אינטרנטית, עמודים עסקיים ברשתות החברתיות, מערכות לידים, פתרונות ענן, גיליונות אלקטרוניים של Google ועוד ועוד. החיבור בין רב-מסר למערכות אחרות באמצעות אינטגרומט מרחיב את יכולות הניהול והשיווק שלכם מעל לכל דמיון. עם הגדרות נכונות תוכלו למשל:

 • לשלוח מסרים אוטומטיים לנרשמים שהגיעו מקמפיין לידים בפייסבוק.
 • לייבא נמענים ממערכות שונות ישירות לרב מסר.
 • לאחר ביצוע סקר לקוחות, להעביר את המשיבים לרשימות תפוצה שונות על בסיס התשובות שענו.

ולממש עוד המון תרחישים, שאתם בטח יודעים לדמיין יותר טוב מאיתנו, בעשרות מערכות ותוכנות, כאלו שאתם ללא ספק משתמשים בהן, וכנראה גם רבות שאתם עדיין לא מכירים. למשל:

 • כל השירותים של גוגל (Drive, Docs, Sheets, Gmail)
 • PayPal
 • Trello
 • Pipedrive
 • SalesForce
 • Airtable
 • WordPress
 • WIX

ועוד רבות אחרות.

איך זה עובד?

באופן בסיסי, ההגדרה של תהליך אוטומטי באינטגרומט מבוססת על התנייה (Triggers) ופעולות (Actions). יש עוד המון אפשרויות מתוחכמות יותר של לולאות, תנאים ופיצולים, אבל ברמה העקרונית אתם מגדירים שכשמתרחש אירוע מסוים (Trigger) באחת המערכות, תתבצע פעולה (Action) אחת או יותר במערכת אחרת.

לדוגמה, ה-Trigger יכול להיות כניסה של ליד חדש למערכת ה-CRM שלכם, והפעולה שתרצו לעשות היא הוספה שלו כנמען ברשימת נמענים מסויימת ברב-מסר.

הוספת האפליקציה של רב מסר ל Make / INTEGROMAT

כדי להתחיל לעבוד עם מערכת רב-מסר החדשה באינטגרומט/ מייק, תצטרכו קודם כל להוסיף את רב-מסר לאוסף האפליקציות שלכם בבאינטגרומט/ מייק, ולאשר את הגישה לחשבון שלכם ברב-מסר.

שימו לב: זאת פעולה שתצטרכו לבצע רק בפעם הראשונה עבור מערכת רב-מסר החדשה.

ליחצו על הקישור של ההזמנה:

https://www.make.com/en/hq/app-invitation/691a56a41e24ef42489cc8ea7a4b0899

במסך שתקבלו, תתבקשו לאשר את ההזמנה בלחיצה על הכפתור "Add to my inventory" למטה:

חיבור החשבון שלי לאינטגרומט/ make

באינטגרומט, כל תהליך אוטומטי (חיבור של trigger ו-actions) נקרא "Scenario".

כדי להגדיר תהליך כזה, במסך הראשי של אינטגרומט, לוחצים על "Create a new scenario".

אינטגרומט היא פלטפורמה מאוד מורכבת וגמישה, ואפשר להגדיר בה תהליכים פשוטים (טריגר ופעולה אחת), או מורכבים מאוד (טריגר, פעולות רבות, פיצולים, תנאים, וחזרות). המאמר הזה לא יכול אפילו להתחיל להקיף את כל האפשרויות האדירות שגלומות בתהליכים אוטומטיים, ואנחנו ממליצים ללמוד בעזרת מדריכים אונליין וקהילות בנושא.

את המודול של רב-מסר תוכלו להוסיף גם כטריגר וגם כפעולה:

בפעם הראשונה שתרצו להשתמש במודול של רב-מסר, תצטרכו לאשר את החיבור שלו אל החשבון שלכם.

בשדה Webhook לוחצים על הכפתור "Add":

בוחרים שם ל-Webhook, ובשדה Connection לוחצים על "Add":

בחלון שייפתח, מזינים את המפתח (Token) שלכם מרב-מסר, ואפשר לבחור שם לחיבור (Connection):

ה-Token הוא המפתח האישי שלכם לחיבור של רב-מסר לאינטגרומט. תוכלו למצוא אותו ברב-מסר, במסך הגדרות החשבון / חיבורים חיצוניים:

כמובן שלא צריך להסתבך עם הקלדה ידנית של המילה הבלתי אפשרית הזאת – פשוט לוחצים על אייקון ההעתקה משמאל, ומדביקים במסך של אינטגרומט.

את הפעולה הזאת תצטרכו לבצע רק בפעם הראשונה. בפעמים הבאות שתרצו להשתמש במודול של רב-מסר במסגרת תהליך של אינטגרומט, תוכלו פשוט לבחור את ה-Webhook שכבר הגדרתם כאן לצורך החיבור.

עודכן בתאריך אפריל 24, 2022

הצלחנו לעזור לך?

מאמרים קשורים